Jakie znaki BHP powinny znaleźć się na budowie?

Obowiązkiem każdego pracodawcy jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim pracownikom. Taki obowiązek spoczywa też na właścicielach firm budowlanych. Na każdym placu budowy muszą się znaleźć specjalne tablice budowlane.

Jakie są rodzaje tablic na budowę?

Tablice stosuje się na budowach w celu zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom oraz osobom, które mogą znaleźć się w sąsiedztwie budowy. Tablice budowlane służą zarówno informowaniu, jak i ostrzeganiu. Ponadto oznakowania budowlane służą do zakazywania wykonywania pewnych czynności.

Oznakowania budowlane mogą służyć również do nakazywania. Oznacza to, że oznakowania budowlane dzielą się na: informacyjne, znaki ostrzegawcze, znaki zakazu i nakazu. Znaki bezpieczeństwa na budowie na ogół mają żółty kolor, umieszczone na nich napisy są koloru czarnego. Dzięki temu znaki bezpieczeństwa na budowie są bardzo dobrze widoczne już z daleka.

Gdzie kupić oznakowania budowlane?

Osoby, które interesują znaki bezpieczeństwa na budowie mogą je dzisiaj kupić bez najmniejszych problemów. Zarówno znaki informacyjne, jak i ostrzegawcze, zakazu i nakazu, które muszą być stosowane na każdym placu budowy można kupić w sklepach z artykułami BHP.

Wiele z tych sklepów prowadzi sprzedaż przez Internet, co oznacza, że są one dostępne dla każdego. Niezbędne na budowie tablice budowlane nie kosztują wiele. Jedna tablica kosztuje niewiele ponad 5 zł. Oznakowania budowlane wykonywane są na ogół z wytrzymałego PCV. Są więc trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne.